Haber

Yeni BMW X2 CI Bloom’da Sanatseverlerle Buluşuyor

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW’nin, Spor Aktivite Coupé (SAC) sınıfındaki modeli Yeni BMW X2, Borusan Contemporary iş birliğiyle Universal Everything stüdyosunun 1000 Hands isimli projesi eşliğinde CI Bloom Çağdaş Sanat Fuarı’nda sanatseverlerle buluşuyor.

BMW Türkiye, bu yıl üçüncüsü düzenlenen CI Bloom’da bu kez Spor Aktivite Coupé (SAC) formundaki Yeni BMW X2 ile sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonları’nda 25-28 Nisan 2024 tarihleri arasında sergilenecek Yeni BMW X2, dinamik tasarımı ve modern teknolojileriyle, Universal Everything stüdyosunun 1000 Hands isimli projesinin yer aldığı bir sunum eşliğinde fuardaki yerini alıyor.

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nda temsil edilen sanatçı stüdyolarından Universal Everything’in 1000 Hands projesi, bir mobil uygulama aracılığıyla interaktif biçimde üretilmiş çizimlerden oluşuyor. Kolektif bir çalışmanın ürünü olan eserde, göz alıcı şekiller fon müziğinin yükselen ve alçalan tonuna bağlı olarak sürekli deviniyor. Yeni BMW X2, güncel görüntüleme teknolojilerini tuvale dönüştüren Universal Everything’in izleyenleri içine çeken, sürükleyici videosu ile sanatseverlere eşsiz bir deneyim sunuyor.

Yeni BMW X2 Hakkında

BMW Spor Aktivite Coupé (SAC) formundaki kompakt otomobili Yeni BMW X2, ikinci jenerasyonunda dinamizm ve geniş yaşam alanını bir arada sunuyor. Dinamizme vurgu yapan dış tasarım detayları, premium ambiyans ve fonksiyonelliği bir arada sunan Yeni BMW X2, üst düzey verimliliğe sahip motor seçenekleriyle dikkat çekiyor. Sunduğu üst düzey standart donanımlarıyla segmentinde fark yaratan Yeni BMW X2, M Sport tasarım paketiyle tercih ediliyor. 

Universal Everything Hakkında
Universal Everything, Sheffield, İngiltere merkezli bir dijital sanat pratiği ve tasarım stüdyosudur. Stüdyo, 2004 yılında kreatif direktör Matt Pyke tarafından kuruldu.

Stüdyo, büyük ölçekli deneysel çalışmalar yaratmak için 3D baskı, dokunmatik ekranlar, hareket yakalama, geniş formatlı video gösterimleri ve karmaşık ses tasarımı gibi modern teknolojilerden yararlanıyor. Çalışmaları genellikle manzaraları, insan hareketlerini ve figüratif formları içeriyor; modernizme, mimariye, antropomorfizme ve sinesteziye referans veriyor. 

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nda temsil edilen sanatçı stüdyolarından Universal Everything’in 1000 Hands projesi, bir mobil uygulama aracılığıyla interaktif biçimde üretilmiş çizimlerden oluşuyor. CI Bloom’da sonsuz döngü video formatında sanatseverlerle buluşan eser, sade çizimleri detaylı ve evrimleşen formlara çeviriyor. Proje aşamasında izleyicilerin katkısıyla oluşmuş bin farklı şekil, üç boyutlu hale gelip renk kazanıyor ve müzikle birlikte hareketleniyor. 

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu Hakkında

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu, Türkiye’de ilk IACCCA (Uluslararası Kurumsal Çağdaş Sanat Koleksiyonları Birliği) üyesi koleksiyon olma ayrıcalığını taşıyor. Geçmişi 90’lı yıllara uzanan koleksiyon, önceleri modern ve çağdaş Türkiye sanatı üzerine yoğunlaşmıştı. Ancak 2000’li yıllardan itibaren uluslararası sanatın önemli temsilcilerinin işlerinin dahil olmaya başlamasıyla dönüşen Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu, 2011 yılında hafta sonu kamuya açık bir sanat merkezi olarak Borusan Contemporary’nin kurulmasıyla yeni medya sanatına doğru yöneldi. Mekâna özgü iş üretmeleri için sanatçılara verilen siparişlerin yanı sıra, Perili Köşk’te düzenlenen geçici sergilerden yapılan alımlarla genişleyen koleksiyonun ana karakterini deneysel ve dijital çalışmalar oluşturuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu