Haber

Malatya’daki depremin polis telsizinden ilk anları

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremde Malatya’da yıkılan binalara ilişkin polis telsizinden yapılan anonslar, facianın büyüklüğünü gözler önüne serdi. Radyodan anonslar yapıldı, “Pırlanta Otel’in yanındaki binada bulunan bir kişiyi kendi imkanlarımız ile kaldırdık. Verdikleri ifadelere göre çok sayıda vatandaş binanın altında kaldığını belirtiyor.”

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü gruplarının deprem sonrası yıkılan binalara ilişkin karakolla yaptığı telsiz anonslarının ses kayıtları facianın boyutlarını yansıtıyordu. Emniyet müdürlüğüne bağlı polis müdürlüğünün ortasında polis ekipleriyle anonslar yapıldı. İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, radyo anonsunda, “Tüm trafik personeli hemen yerlerine geçsin. Birazdan araçlardan ulaşıma mani olacak ve tüm personeli uyandırın, uyuyan varsa herkes acil durum pozisyonuna geçsin” dedi. “.

Polis haber merkezi ile görev başındaki polisin ortasında yaşanan telsiz diyaloğunda, “Pırlanta Oteli’nin yanındaki binaya bir kişiyi kendi imkanlarımızla çıkardık. Onların ifadelerine göre çok sayıda vatandaş olay yerine geldi. binanın altında olduklarını belirtiyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu