Haber

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun mahkûm edildiği geceyi anlattı: Saraçhane çağrısını sosyal medyadan öğrendim

CHP lideri Ankara’da gazetecilerle buluştu Kemal KılıçdaroğluİBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 2 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırılmasının ardından vatandaşlara Saraçhane’de toplan çağrısı hakkında konuştu.

“SARACHHANE ÇAĞRISINI SOSYAL MEDYADAN ÖĞRENDİM”

Bu aramayı sosyal medyadan öğrendiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “İmamoğlu Bey aradı. Ben bu aramayı Almanya’da sosyal medyadan öğrendim. Onun için Meral Hanım da gidip katıldı, saygı göstermeliyiz. Tepkisi böyle olmalı. doğal karşılamıştık. Aslında sonradan biz de tepki gösterdik. Hiçbir bilgim yoktu. Saraçhane davetini sosyal medyadan öğrendim. Ancak iki kez arayıp gelişmelerden bilgi aldım.” ifadeleri kullandı.

“AKŞENER VE İMAMOĞLU’NUN FOTOĞRAFINI HATIRLAMADIM”

İY Parti lideri Akşener’in kararını açıklamak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne gitmesi hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Meral Hanım’ın haksızlıklara, hukuksuzluklara tepki göstermesini doğal karşılamalıyız” dedi.

Kararın açıklanmasının ardından Akşener ve İmamoğlu’nun kucaklaşmasını değerlendiren CHP lideri, “Gördüm. Olabilir. Özel yerler de bana Meral abla der, garip bir fotoğraf değil.”

“BAŞKANLARIMIZ GÖREVLERİNE DEVAM EDİYOR”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında “Belediye başkanlarımız görevlerinin başında” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Saraçhane mitingi sonrası kurduğu ‘komplo’yu değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Herkes kendi penceresinden yorumluyor. 16 milyon İstanbullunun iradesine kumpas kuruldu. Asıl kumpas İstanbul’un iradesine karşıdır.” .”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu