Haber

Böcek ısırığı sandılar yorgun kurşun çıktı

Böcek ısırığı sandılar yorgun kurşun çıktı

Anne Canan Ergün:

“İnsanlar kendi zevkleri için ateş etmemeli”

ADANA – Adana’da 6 yaşındaki erkek çocuk oyun oynarken sırtına isabet eden yorgun kurşunla yaralandı. Küçük kızın annesi Canan Ergün, “İnsanlar kendi zevkleri için silah kullanmasınlar. Kutlama yaparken silah kullanmasınlar” dedi.

Edinilen bilgiye göre olay, cuma günü merkez Seyhan ilçesine bağlı Aydınlar Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre 6 yaşındaki Meliha Beray Ergün yaşadıkları sitenin bahçesinde oynarken yere düştü. Aile, kızlarının sesini duyunca hızla aşağı indi. Küçük kız, “Sırtımı böcek ısırmış herhalde, çok ağrıyor” dedi. Aile, kızlarını Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Burada çekilen ultrasonda Meliha’nın sırtından yorgun bir kurşunla vurulduğu belirlendi. Kısa sürede ameliyata alınan ve tehlikeden kurtarılan Meliha’nın hastanede tedavisi sürüyor.

“Orada her gün silah sesleri duyuyoruz”

Anne Canan Ergün, “Kızımın sırtına kurşun girdi. Bunu ultrason sonucu öğrendik. Yetkililerin bunu araştırmasını istiyoruz. Orada her gün silah sesi duyuyoruz. Yanımıza getiremeyeceksek ne yapalım.” çocuklar aşağı ve oynamak?

“Yetkisiz kişiler silah kullanmamalı”

Anne Ergün, kızının sağlık durumunun iyiye gittiğini belirterek, “Şu anda tedavimiz devam ediyor ve kalıcı bir şey olmaz inşallah. Çocuk bunun yorgun bir mermi olduğunu bilmiyor. Sırtından böcek ısırdığını anlatıyor. Yetkisiz kişiler silah kullanmamalı, keyfi için ateş etmemeli, “Silah kullanmamalı. Bunu istiyoruz. Hep haberlerde duyardım, üzülürdüm, şimdi bizim başımıza geldi” dedi.

kadinhani-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu