Haber

Belediye başkanı hemşehrisini aramaya çıktı

Balıkesir Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, ilçede ikamet eden ancak ikamet adresleri farklı hemşehrilerine 31 Aralık’tan önce e-devlet üzerinden evlerini Dursunbey’e taşımaları çağrısında bulundu.

Genel bütçe vergi gelirlerinden belediyelere verilen payların dağıtımında ve devlet yatırımlarında nüfus kriteri esas alınmaktadır. Bu kapsamda Dursunbey’de ikamet eden ve farklı il ve ilçelerde ikamet eden vatandaşları davet eden Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, şu anda ikametgahını ilçeye taşımayan vatandaşlardan 31’e kadar e-devlet üzerinden konutlarını ilçeye taşımalarını istedi. Aralık 2022.

Başkan Bahçavan yaptığı açıklamada, “Belediyemizin yerel hizmetleri daha verimli bir şekilde sunabilmesi için ilçenin nüfusu büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle ilçemizde ikamet eden ve adres kayıtları bulunan vatandaşlarımızın ve esnafımızın gerekli tedbirleri almasını önemle rica ederiz. başka bir yerleşim merkezinde ise ilk ikametgahlarını ilçemizdeki ikamet adreslerine götürün.” 2021 yılında Dursunbey nüfusunun 34 bin 159 olduğunu hatırlatan Lider Bahçavan, değerli bir bahise dikkat çekti. Önder Bahçavan, “Dursunbey’de ikamet eden ve ikametgahları Dursunbey dışında olan binlerce hemşehrimiz var. Bu kardeşlerimizin katkılarıyla ilçemize daha da güzel hizmetler sunacağız. Tüm hemşehrilerimizin gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum.” ve bu konuda özen gösterin.”

e-devlet üzerinden konut taşınabileceğini hatırlatan Lider Bahçavan, “E-Devlet Uygulaması üzerinden arama butonuna “Adres Değişikliği Bildirimi” yazarak açılacak sayfadan İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne gitmeden adreslerinizi taşıyabilirsiniz. Bunu yapamayan vatandaşlarımız Belediyemiz Beyaz Masa birimine başvurarak personelimizden destek alabileceklerdir. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu